Terchová ponúka tiež veľa možností pre zimnú rekreáciu. Medzi najvyhľadávanejšie strediska zimných športov sa považuje Vrátna dolina, ktorá ponúka výborné podmienky na zjazdové a bežecké lyžovanie, free ride, snowboarding a zimnú turistiku s garanciou 120 dní snehu. Terchová a okolie ponúkajú veľa možností na lyžovanie pre náročných lyžiarov i pre začiatočníkov. Pokiaľ však máte záujem spoznať aj iné lyžiarske strediská, viaceré z nich sú vzdialené zhruba do hodiny cesty autom.

 

LYŽIARSKE STREDISKÁ V OKOLÍ

 

Vrátna Free Time Zone

Vrátna Free Time Zone ponúka lyžiarom 12 lyžiarskych vlekov s 1 sedačkovou a s 1 kabínkovou lanovkou. Lyžiarske trate sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná. Medzi lyžiarske svahy vo Vrátnej doline a okolí zaraďujeme známe Paseky, ktoré patria k obľúbeným, stredne ťažkým lyžiarskym svahom, ktoré ponúkajú i večerné lyžovanie. Pre začiatočníkov sú vhodné lyžiarske terény v okolí chaty Grúň. Ďalej sú tu Príslop, Snilovské sedlo, Severné svahy Chlebu a Veľkého Kriváňa.

Lyžiarom sú k dispozícii aj tieto služby: požičovňa lyží, lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola určená nielen deťom, ale aj dospelým. Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Zaujímavosťou obce sú preteky gazdovských koní, kde súťažia nielen domáci furmani, ale aj z priľahlých dedín a miest.

 

               Zobrazit na mape

 

 

 

 

 

 

MAPA Vrátna Free Time Zone

 

 

 

SKI Centrum Gavurky

SKI Centrum Gavurky sa nachádza v Terchovej, v časti Biely Potok. Je vhodné predovšetkým pre začiatočníkov. K dispozícii sú dva 350m vleky Poma a jeden 100m detský vlek. Svah má umelé zasnežovanie, pod svahom je požičovňa lyží. Pre najmenších je na svahu detská škôlka.

 

             Zobrazit na mape

 

SNOWPARK Lučivná

Lyžiarske stredisko sa nachádza v Zázrivskej doline, medzi Zázrivou a Párnicou. Z Terchovej sa vydáte smerom na Zázrivú, potom na Párnicu. Uvidíte ho po pravej strane cca 3 km pred Párnicou. Lyžiarske stredisko leží v nadmorskej výške 502 m.n.m. Lyžiari majú k dispozícii sedačkovú lanovku s dĺžkou 1375 m a ďalších 5 vlekov. V okolí je možnosť bežeckého lyžovania. Lyžiarske stredisko ďalej ponúka: skikrosová dráha, snowtubing, detský baby lift, detská škôlka.

 

             Zobrazit na mape

 

MAPA SNOWPARK Lučivná